Jak dbać o panele podłogowe?

Estetyczny wzór i profesjonalne położenie paneli podłogowych nie wystarczy, jeśli odpowiednio nie zadbamy o ich schludność. Aby panele służyły Ci przez wiele lat musisz pamiętać o kilku istotnych zasadach ich pielęgnacji. Jakich? Podpowiadamy poniżej!

Pielęgnacja paneli podłogowych nie wymaga od nas wielkiego wysiłku, tylko systematyczności i dokładności. Przystępując do zabiegu pielęgnacyjnego nie musisz myśleć o specjalistycznych preparatach do konserwacji czy o kosztownych środkach czyszczących. Możesz spokojnie zapomnieć o uciążliwym cyklinowaniu czy pastowaniu – wystarczy, że sięgniesz po wcześniej zwilżonego mopa lub ściereczkę z mikrofibry. Zanim jednak przystąpisz do mycia podłogi, usuń z niej wszelkie zabrudzenia, tj.: kurz, pył, sierść czy piach. Usuwając je z powierzchni podłogi za pomocą szczotki o delikatnym włosiu unikniesz nieestetycznych zarysowań. Powierzchnia laminatu pozostanie nienaruszona, a Ty będziesz mógł spokojnie zająć się myciem paneli. Tutaj wystarczy sama woda, choć dobrą praktyką jest dodanie do niej niewielkiej ilości płynu do naczyń. Skutecznym sposobem pielęgnacji paneli jest również stosowanie octu – kilka kropel należy dodać do ciepłej wody. Jeżeli zdecydujesz się na płyn do podłogi o swoim ulubionym zapachu, pamiętaj, że najlepiej stosować go zaledwie raz w tygodniu.

Twoja podłoga bez zarysowań

Aby cieszyć się pięknym wyglądem podłogi panelowej jak najdłużej, nie należy narażać jej na częsty kontakt z trwałymi zabrudzeniami typu: tłuszcz, farby czy wino. Powstałe plamy usuń jak najszybciej za pomocą specjalistycznego środka. Jeżeli chcesz uniknąć odbarwień nie stosuj silnych detergentów, które mogą na trwałe uszkodzić Twoją podłogę. Skuteczną ochronę paneli przed porysowaniem pełnią specjalne filcowe podkładki, które warto przykleić pod powierzchnię mebli – zwłaszcza tych, które często przesuwamy, np. krzesła, stół, stolik kawowy.Stosując się do naszych podpowiedzi, możesz być pewien, że Twoja podłoga panelowa przez długie lata będzie elegancką wizytówką Twojego mieszkania!

Podobne wpisy