jaka-brame-garazowa-wybrac-majsterek-bramy

Jaką bramę garażową wybrać?

Bramy garażowe zyskały popularność tuż po wprowadzeniu Forda T. Dlaczego? Ponieważ był to jeden z pierwszych samochodów przeznaczonych dla szerokiego grona kierowców. Co to były za czasy! Wtedy bramy do garażu uznawano za synonim luksusu, a wiele osób mogło je podziwiać jedynie w amerykańskich filmach. Obecnie każdy z nas może cieszyć się zautomatyzowanym zamykaniem w wydaniu segmentowym, uchylnym i rolowym. Przeczytaj, jak wybrać bramę garażową, która będzie nowoczesna, w dobrej cenie i wyróżni Twoją posesję.

Jakie wymogi musi spełniać brama garażowa?

Jaka szerokość bramy garażowej jest zalecana? Na jedno auto przyjmuje się 2,5 metra, natomiast na dwa stanowiska 5 metrów. Takie wymiary pozwolą Ci swobodnie parkować parkowanie bez obaw o uszkodzenie pojazdu. 

A jaka wysokość bramy garażowej będzie najlepsza? Standardowo przedział wynosi od 180 do 350 cm. Rozsądnym wyborem będzie ponad 2-metrowa brama, ale uwzględnij wymiary własnego auta czy też obecność bagażnika na dachu. 

Jaka brama do garażu jest najlepsza?

Najpopularniejsze bramy garażowe to modele: skrzydłowe, uchylne, segmentowe i rolowane. 

Bramy garażowe skrzydłowe – prostota konstrukcji

To jedne z najbardziej tradycyjnych drzwi garażowych. Charakteryzuje je prosta budowa, która idzie w parze z niższą ceną. Skrzydłowy model jest też intuicyjny w montażu i naprawie, a zarazem mniej awaryjny. Jednakże brama garażowa skrzydłowa wymaga dużo przestrzeni na podjeździe, a jej automatyzacja bywa problematyczna. 

Bramy garażowe uchylne – oszczędność miejsca

To drzwi uchylane do góry, częściowo chowane pod sufitem. Nie zajmują dużo miejsca na posesji, można je zautomatyzować i obsługiwać pilotem oraz świetnie wpasowują się w system smart home. Co jednak za tym idzie, bramy garażowe uchylne są droższe.

Bramy garażowe segmentowe – nowoczesne i zautomatyzowane

Nowoczesne bramy garażowe segmentowe to coraz popularniejsze rozwiązanie, ponieważ nie zajmują miejsca na posesji i w garażu. Z tego względu nadają się też do krótkich podjazdów. Są stworzone do automatyzacji i cechuje je świetna izolacja termiczna i akustyczna. Z reguły są najdroższe, ale to inwestycja w największą formę wygody. 

Bramy garażowe rolowane – niska cena

Gwarantują oszczędności finansowe i nie zajmują podjazdu, ale potrzebują miejsca na montaż kasety i nie są tak eleganckie jak bramy segmentowe czy uchylne. Złożony mechanizm bywa trudniejszy w montażu i naprawie. 

Jakiej firmy bramę garażową wybrać?

Wśród najpopularniejszych modeli są bramy garażowe Wiśniowski. Charakteryzuje je solidna izolacja termiczna i akustyczna oraz długowieczność. Przede wszystkim są mocno zaawansowane technologicznie, dlatego ich automatyzacja jest prosta i mało awaryjna. W naszej ofercie znajdziesz bramy garażowe Wiśniowski w dobrych cenach wraz z usługą montażu. Jeśli więc szukasz dobrej bramy garażowej, zwróć uwagę na jej rodzaj, właściwości izolacyjne, markę, sposób montażu i estetykę. Dobra brama powinna być też zautomatyzowana, dzięki czemu nie musisz wychodzić na zewnątrz i otwierać jej własnoręcznie, kiedy szaleje śnieżyca.

Podobne wpisy